Albertinum, odborný léčebný ústav, Žamberk

příspěvková organizace Pardubického kraje

 114 let (1905-2019)

ALBERTINUM, OLÚ

Za Kopečkem 353

Žamberk, 564 01

  +420 465 612 111 spojovatelka

 albertinum@albertinum-olu.cz

 datová schránka: nvnkgsg

  “Motůčkový” pohon najde uplatnění všude

10.3.2018

Na počátku byl jen pouhý nápad vrchní sestry Evy Mrákavové, který se však definitivně zhmotnil dne 21.února 2018 a to předáním upraveného vozíku pro zesnulé.

Personál oddělení  Následné a dlouhodobé péče (odd. LDN) po mnoho let trápila skutečnost celoročního provozování těžkého vozíku přes celý areál. Situace byla palčivá, zejména v zimních měsících, kdy cestu znepříjemňoval sníh a posyp proti kluzkosti komunikací.

Vrchní sestra LDN si před zimou 2017 – 2018 vzpomněla na “motůčko” z nedalekého Jablonného nad Orlicí, kde se vyrábí ve společnosti  Isolit – Bravo. S nápadem oslovila pány Ing. Bodláka, Ing. Kožnara a Cába z Isolitu, myšlenka nadchla i ředitele společnosti p. Ing. Kvida Štěpánka, slovo dalo slovo a realizace mohla začít. Za spolupráce s pány Šulcem a Dolečkem z ústavní údržby Albertina byl v listopadu 2017 zrozen prototyp, který v následujících měsících prošel náročnou zkouškou zimního počasí. Po vychytání “much” v komfortu obsluhy vozíku, mohl být tento za přítomnosti zástupců společnosti v uvedený den předán personálu LDN a vedení ústavu.

A tak na závěr patří velké poděkování všem ze společnosti Isolit – Bravo, že předané dílo bylo jejich bezplatným darem k tomu, aby děvčata z LDN měla tu těžkou službu přeci jenom o něco lehčí. Velké poděkování patří rovněž i ostatním jmenovaným, kteří se podíleli na úspěšné realizaci díla, které na začátku bylo jen pouhým nápadem vrchní sestry Evy ....   .

 

za Albertinum, OLÚ, Žamberk

Ing. Vladimír Fabián