Albertinum, odborný léčebný ústav, Žamberk

příspěvková organizace Pardubického kraje

 115 let (1905-2020)

ALBERTINUM, OLÚ

Za Kopečkem 353

Žamberk, 564 01

  +420 465 612 111 spojovatelka

 albertinum@albertinum-olu.cz

 datová schránka: nvnkgsg

  Dar od společnosti ŠKODA AUTO a.s., Mladá Boleslav

3.9.2020

Albertinum má nový přírůstek

 

Dovolte,  abychom vás prostřednictvím fotografie seznámili s novým fešákem, kterého máme v Albertinu. Pokud někdo zajásal, že se jedná o jednoho ze zobrazených pánů, tak je na velkém omylu. Tím krasavcem je ten modrý automobil se sloganem  „ #SKODAAUTOpomaha“.

Jedná se o zcela novou Škodu Octavia Kombi, kterou naše organizace získala bezplatně darem od společnosti Škoda Auto a.s., Mladá Boleslav v rámci úspěšné účasti v grantovém projektu ŠKODA AUTO MOBILITA cestou NROS (nadace rozvoje občanské společnosti).

Grant byl vypsán v dubnu letošního roku pro 100 ks automobilů Škoda a společnost ŠKODA AUTO se pro něj rozhodla na základě probíhající epidemie virové nemoci COVID-19 způsobená koronavirem SARS-CoV-2, která ukázala, jak zranitelný je systém zdravotní a sociální péče a jak velký význam má poskytování mobilních služeb.

Naše organizace se zapojila podáním projektu „Albertinum, odborný léčebný ústav, Žamberk - Mobilita terénních služeb psychiatrického oddělení“ do kategorie A, zaměřené na poskytování zdravotních služeb v terénní formě. Netrpělivě jsme čekali na výsledek grantového řízení, neboť na obě vypsané kategorie (A + B – poskytovatelé sociálních služeb) bylo přihlášeno více než 300 uchazečů, přičemž termín příjmu přihlášek byl zkrácen. My jsme podávali své přihlášení doslova za 5 minut dvanáct, neboť více jak týden měly skluz informace o  tom, že nějaký grantový program je vyhlášen.

Nakonec jsme se dočkali výsledků a vše dobře dopadlo. Náš projekt byl úspěšný a pan ředitel dne 11. srpna 2020 převzal  z rukou obchodního zástupce AUTO ŠKODA zbrusu nový, plně vybavený automobil.

Tento vůz bude primárně sloužit psychiatrickému oddělení pro potřeby zajištění poskytování denní terénní péče jejich pacientům a klientům v jejich domácím prostředím, rovněž tak je možno tímto vozidlem svážet pacienty, kteří navštěvují náš denní stacionář a mají obtížnou dopravní obslužnost. Tyto služby budou zajišťovat určení a vyčlenění pracovníci psychiatrického oddělení. Vůz bude rovněž sloužit k propagaci grantového projektu ŠKODA AUTO MOBILITA na veřejnosti.

Závěrem tak nezbývá již nic jiného než velmi moc poděkovat společnosti Škoda Auto a.s. Mladá Boleslav za skvělý dar a našemu novému přírůstku mnoho šťastných kilometrů.

 

za ředitelství

Vladimír Fabián