Albertinum, odborný léčebný ústav, Žamberk

příspěvková organizace Pardubického kraje

 116 let (1905-2021)

ALBERTINUM, OLÚ

Za Kopečkem 353

Žamberk, 564 01

  +420 465 612 111 spojovatelka

 albertinum@albertinum-olu.cz

 datová schránka: nvnkgsg

  Pozvání na vycházku

11.12.2020

E-vycházka-charitativní projekt

Dopravní stavby Brno, s.r.o

 

Podpořeno bude i Albertinum!

 

Již delší dobu podporuje finančně naše Albertinum společnost Dopravní stavby Brno, s.r.o.

Pan Ing. Vlastimil Chládek - ředitel této společnosti, měl v Albertinu hospitalizovanou svou maminku, a protože mu Albertinum přirostlo k srdci, vzpomíná na nás i při různých příležitostech –jako třeba nyní!

 

Přikládáme dopis od pana Chládka, kde je popsáno jak se vánoční e-vycházky zúčastnit.

(zdroj: Covidu navzdory | e-vychazka.cz (e-vychazka.cz))

 

Covidu navzdory

Od roku 2000, vždy 29. prosince, spoluorganizuji pro své přátele vycházku Moravským krasem. Vždy okolo sto až stopadesáti účastníků, vždy přibližně 15 km, vždy opékání lipoveckých klobás, vždy doplňující kulturní program, navíc tombola, domácí guláš atd. Letos v tomto počtu jít nemůžeme, a i kdyby se to změnilo, nebylo by to zodpovědné.

Takže Vycházka s klasickým programem bude asi zase až za rok. Co tedy s tímto rokem? Co s touto dvacátou první vycházkou? Mám pro Vás; pro tradiční účastníky, ale i pro kohokoliv dalšího a mimochodem velmi vítaného; tento návrh:

  1. 29. 12. 2020 podnikněte svoji vycházku.
  2. Zapište se; pod svým jménem, přezdívkou, nickem; na této internetové stránce www.e-vychazka.cz do formuláře a to konkrétně na odkazu „Zapsat vycházku“
  3. Zkuste jít se svými blízkými, prosím dodržujte bezpečnostní předpisy, tam, kde to máte rádi, a dodejte nám svoji vycházkou inspiraci pro naše budoucí výlety!
  4. Cíl své vycházky a plánované kilometry můžete do formuláře uvést i v předstihu, motivačně pro další, účast zvažující, zájemce.
  5. Pokud to půjde, posílejte ze svojí vycházky fotografie na společnou adresu e-vycházky. Mimochodem hranice Česka samozřejmě nejsou žádnou překážkou.
  6. Pokud Vás tato myšlenka zaujala, ale 29. 12. 2020 prostě nemůžete jít, tak máte náhradní termín mezi 20. 12. 2020 a 3. 1. 2021. Šestého ledna bude vyhodnocení.
  7. Tato akce by měla mít trochu i sociálně lidský rozměr. Firma Dopravní stavby Brno proto vloží na účet akce 50 000 Kč, navíc za každý Vámi ujitý „osobokilometr“ vloží na stejný účet jednu korunu. Konečnou částku potom věnujeme na konkrétní pozitivní záměr – jednu třetinu částky blanenskému Domovu Olga (jedná se o Domov pro naše dospělé, mentálně postižené spoluobčany), druhou pak pro odborný léčebný ústav Albertinum v Žamberku (zaměřuje se na onemocnění dýchacích cest i duševní onemocnění a zajišťuje následnou a dlouhodobou lůžkovou péči) a konečně třetí třetinu pro Nadační fond Vrba (jež poskytuje v rámci sbírky Koruna pro Vrbu praktickou pomoc a podporu ovdovělým rodinám s dětmi). Pokud bude pro každou organizaci již vybráno 20 000 Kč, tedy v případě celkové částky vyšší než 60 000 Kč, pak poskytnou DS Brno finanční dar další charitativní organizaci a tu můžeme vybrat i společně (děkujeme za Vaše doporučení a návrhy).

 

Vy tedy vlastně nemusíte vůbec nic, jen ujít ty kilometry. O peníze už se postaráme my.

 

A co z výše uvedeného vyplývá?

Uskuteční se 21. vycházka!

Budeme spolu, spolu na čerstvém vzduchu, a navíc velmi aktivně!

Získáme inspiraci na naše nové toulky krajinou. (ze zajímavých, kreativních a inspirativních fotografií vytvoříme fotoknihu).

A navíc – pomůžeme lidem, kterým v některých ohledech, Slunce nesvítí tak jako nám.

Pokud se vám tento záměr líbí, zkuste ho prosím pomoci rozšířit dál. Pojďme do toho – COVIDU NAVZODRY!

 

Jak a kdy se mohu zapojit?

Podnikněte 29. 12. 2020 kdekoliv svoji vycházku! Pokud vás tato myšlenka zaujala, ale 29. 12. prostě nemůžete jít, tak využijte náhradní termín mezi 20. 12. 2020 a 3. 1. 2021.
A následně si nezapoměnte zapsat svůj „výkon“ do našeho formuláře na těchto webových stránkách, odkaz zde.

 

Proč se na vycházku vydat?

Budeme spolu na čerstvém vzduchu, a navíc velmi aktivně! Získáme inspiraci na naše příští toulky krajinou (ze zajímavých, kreativních a inspirativních fotografií vytvoříme fotoknihu). A navíc – pomůžeme lidem, kterým v některých ohledech Slunce nesvítí tak jako nám.

 

V jakém počtu se na vycházku vydat?

S dovolením doporučujeme maximálně šest účastníků Vašich vycházek a to s ohledem na aktuální nelehkou situaci.

 

Jaký je rozdíl mezi naplánovanou a uskutečněnou vycházkou?

Cíl své vycházky a plánované kilometry můžete již nyní uvést ve formuláři i v předstihu, bude to motivací pro další, účast zvažující, zájemce. Po uskutečnění vycházky však nezapomeňte prosím zanést své skutečně našlapané kilometry a počet osob opět do formuláře jako realizovanou vycházku, protože až tyto finální údaje slouží k našemu vyhodnocení. Rádi pak porovnáme, zda skutečnost překoná vaše původní plány.

 

Musím se někde registrovat?

Vaše účast může být zcela anonymní. V kartě, kde vyplníte vaši vycházku stačí uvést jen přezdívku, žádné informace o vás neshromažďujeme. Pokud se rozhodnete napsat o vás a vaší vycházce více informací, je to možné, lze nahrávat vaše cestovatelské fotografie i zadat delší popis do poznámky.

 

Má vycházka nějaké omezení délkou či místem?

Délka vycházky je jen na vašich preferencích a možnostech, stejně tak nejste nijak teritoriálně omezeni a mimochodem hranice České republiky samozřejmě nejsou žádnou překážkou, těšíme se i na naše zahraniční kamarády.

 

Kdy a kde se dozvím, jak celá akce dopadla?

Vyhodnoceni všech uskutečněných vycházek najdete již v pondělí 11. 1. 2021 na těchto stránkách i na našem „Facebooku“ a „Instagramu“. Budeme rádi, když se vás zapojí co největší počet, pak i náš dar vybraným třem dobročinným organizacím bude co nejvyšší.

Pokud se vám tento záměr líbí, zkuste ho prosím pomoci rozšířit dál.

 

Těším se na Vás, Vlastík Chládek.